GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tekoppar 6796212
*
nr 679 6212
Tekoppar
6 delar, Stig Lindberg, Adam, Gustavsberg 1959-1974, benporslin, blåprickig dekor mot vit botten
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:11:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 23:30:58
1
750 kr
24/1 08:06:43
2
750 kr
24/1 10:34:13
3
800 kr
24/1 15:06:10
4
950 kr
24/1 16:22:19
3
950 kr
24/1 18:44:04
5
1.100 kr
24/1 18:45:45
5
1.200 kr
24/1 18:48:26
6
1.100 kr
24/1 18:49:57
6
1.300 kr
24/1 19:11:09
5
1.400 kr
24/1 19:12:08
6
1.500 kr
31/1 18:57:20
7
Vinnande bud
31/1 19:03:45
8
1.700 kr
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adam benporslin stig lindberg tekopp tekoppar
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:56
*
Tekoppar
Läs mer om 50-tal
nr 679 6212
Tekoppar
6 delar, Stig Lindberg, Adam, Gustavsberg 1959-1974, benporslin, blåprickig dekor mot vit botten
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 23:30:58 | 1 | 750 kr |
24/1 08:06:43 | 2 | 750 kr |
24/1 10:34:13 | 3 | 800 kr |
24/1 15:06:10 | 4 | 950 kr |
24/1 16:22:19 | 3 | 950 kr |
24/1 18:44:04 | 5 | 1.100 kr |
24/1 18:45:45 | 5 | 1.200 kr |
24/1 18:48:26 | 6 | 1.100 kr |
24/1 18:49:57 | 6 | 1.300 kr |
24/1 19:11:09 | 5 | 1.400 kr |
24/1 19:12:08 | 6 | 1.500 kr |
31/1 18:57:20 | 7 | Vinnande bud |
31/1 19:03:45 | 8 | 1.700 kr |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: adam benporslin stig lindberg tekopp tekoppar
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:56